Dyson V15 Detect Submarine, nickel – Cordless vacuum cleaner Item – V15SDETECTSUBMARINE
12 products sold in last 6 hours
Selling fast! Over 19 people have in their cart
29 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Vacuum cleaner
| Specification | Value |
|---|---|
| type | Cordless vacuum cleaner |
| dust collection method | container |
| dustbin / dustbag capacity | 0.76 L |
| motor power | 660 W |
| suction power | 240 W |
| power adjustment | on handle |
Power supply
| Specification | Value |
|---|---|
| power supply | accumulator |
| working time up to | 60 min. |
Hand vacuum cleaner
| Specification | Value |
|---|---|
| type | wireless |
| charging time | 4.5 h |
| work time up to | 60 min. |
Functions
| Specification | Value |
|---|---|
| vacuum cleaner functions | surface washing, vacuuming |
Nozzles
| Specification | Value |
|---|---|
| nozzles | crevice nozzle, Motorised nozzle, combination tool |
Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| width | 25.3 cm |
| height | 124.6 cm |
| depth | 26.6 cm |
| weight Product weight without packaging. | 3.8 kg |
General parameters
| Specification | Value |
|---|---|
| special characteristics | three modes, screen, swappable battery feature, dust detect, filtration 99.99% up to 0.3 microns, No-touch bin emptying |
| kit contains | Digital Motorbar™, Fluffy Optic™ & Submarine™ Wet Roller Head, combination tool, crevice tool, hair screw tool, drip tray, wall dock |
| manufacturer | Dyson |
| colour | gray |
| Brand | Philips |
|---|









Reviews
There are no reviews yet.