Philips 3000 Series, grey/black – Cordless vacuum cleaner Item – XC3131/01
11 products sold in last 17 hours
Selling fast! Over 13 people have in their cart
23 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Vacuum cleaner
| Specification | Value |
|---|---|
| type | Cordless vacuum cleaner |
| dust collection method | container |
| power adjustment | on handle |
Power supply
| Specification | Value |
|---|---|
| power supply | accumulator |
| battery type | Li-ion 25,2 V |
| working time up to | 60 min. |
Hand vacuum cleaner
| Specification | Value |
|---|---|
| type | wireless |
| charging time | 5 h |
| work time up to | 60 min. |
Functions
| Specification | Value |
|---|---|
| vacuum cleaner functions | surface washing, vacuuming |
Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| width | 26 cm |
| height | 111 cm |
| depth | 19 cm |
| weight Product weight without packaging. | 2.9 kg |
General parameters
| Specification | Value |
|---|---|
| special characteristics | PowerCyclone 8 technology, digital motor, LED nozzle, vacuums and mops floors simultanously, 3 level filtering, removable battery |
| noise power | 80 dB |
| kit contains | 3000 series cordless vacuum cleaner, LED nozzle, Aqua module |
| manufacturer | Philips |
| colour | gray, black |
| Brand | Philips |
|---|








Apple Watch Series 9 GPS + Cellular, 45 mm, Sport Loop, pink - Smartwatch 
Reviews
There are no reviews yet.