Philips Hue White and Color Starter Kit, E27, 3 pcs, color – Smart Light Kit Item – 929002468804
8 products sold in last 15 hours
Selling fast! Over 20 people have in their cart
25 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Illumination
| Specification | Value |
|---|---|
| dimmable | Yes |
| energy efficiency class | F F |
| average lamp life | 25000 h |
| lamp type | LED |
| socle type | E27 |
| rated luminous flux | 1100 lm |
| light flux | white, colored |
Power
| Specification | Value |
|---|---|
| power | 9 W |
Functions
| Specification | Value |
|---|---|
| voice control support | Apple Siri, Google Assistant, Amazon Alexa |
Interfaces
| Specification | Value |
|---|---|
| Apple HomeKit | Yes |
| Google Home | Yes |
| Bluetooth | Yes |
General parameters
| Specification | Value |
|---|---|
| manufacturer | Philips |
| colour | white |
| kit contains | Hue Bridge, 3x E60 lights, Hue Dimmer, power cable, Ethernet cable |
Power supply
| Specification | Value |
|---|---|
| power supply | accumulator, mains |
Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| weight | 72 g |
| height | 11 cm |
| width | 6 cm |
| Brand | Philips |
|---|









Reviews
There are no reviews yet.