Philips WiZ LED Smart Bulb, 100 W, E27, RGB – Smart light Item – 929002449721
2 products sold in last 19 hours
Selling fast! Over 16 people have in their cart
23 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Illumination
| Specification | Value |
|---|---|
| energy efficiency class | E E |
| average lamp life | 15000 h |
| lamp type | LED |
| socle type | E27 |
| number of light sources | 1 |
| rated luminous flux | 1521 lm |
| light flux | white, colored, soft white |
Power
| Specification | Value |
|---|---|
| power | 13 W |
| wattage equivalent | 100 W |
Functions
| Specification | Value |
|---|---|
| voice control support | Apple Siri, Google Assistant, Amazon Alexa |
| configuration using app You can control or configure the device through a smartphone app, which is available on the App Store or Google Play. Apps from different manufacturers may be available only for iOS or Android, and the functionality and/or availability of the app may vary by market. Also, make sure before purchasing that your smartphone’s software supports the smart app. | Yes |
Interfaces
| Specification | Value |
|---|---|
| WiFi | Yes |
General parameters
| Specification | Value |
|---|---|
| manufacturer | Philips |
| colour | white |
Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| weight | 108 g |
| height | 14.2 cm |
| width | 7.7 cm |
| Brand | Philips |
|---|









Reviews
There are no reviews yet.