Samsung Galaxy A26 5G, 8 GB, 256 GB, black – Smartphone
12 products sold in last 10 hours
Selling fast! Over 10 people have in their cart
28 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
General parameters
| Specification | Value |
|---|---|
| manufacturer | Samsung |
| colour | black |
Data exchange
| Specification | Value |
|---|---|
| 4G | Yes |
| 5G | Yes |
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
| WiFi | Yes |
| WiFi | Wi-Fi 5 (ac) |
Processor
| Specification | Value |
|---|---|
| processor type | Octa-Core |
| chipset | Exynos 1380 |
| processor | 4 x 2,4GHz Cortex-A78, 4 x 2GHz Cortex-A55 |
Graphics
| Specification | Value |
|---|---|
| GPU | Mali-G68 MP5 |
Memory / storage
| Specification | Value |
|---|---|
| RAM | 8 GB |
| internal memory | 256 GB |
Screen
| Specification | Value |
|---|---|
| display technology Screen backlight technologies. | Super AMOLED |
| screen size | 6.7 “ |
| panel resolution Resolution is a term that indicates how closely the pixels are placed on the screen. | 1080×2340 |
Memory card reader
| Specification | Value |
|---|---|
| memory card support | MicroSD MicroSD |
| max. memory card capacity | 2048 GB |
Functions
| Specification | Value |
|---|---|
| sensors | accelerometer, Light Sensor, Gyroscope, fingerprint sensor, geomagnetic sensor, proximity sensor |
| GPS | GLONASS, GPS, Galileo, QZSS |
| FM radio | No |
| fingerprint reader | Yes |
| Dual-SIM | Yes |
| SIM1 | Nano |
| SIM2 | Nano/Micro-SD |
Interfaces
| Specification | Value |
|---|---|
| connection | USB-C |
Battery
| Specification | Value |
|---|---|
| capacity | 5000 mAh |
| wireless charging | Yes |
| removable battery | No |
Software
| Specification | Value |
|---|---|
| operating system | Android |
| operating system version | Android 15 |
Main camera
| Specification | Value |
|---|---|
| number of rear cameras | 3 |
| 1. camera | 50MP, F1.8, |
| 2. camera | 8MP, F2.2 |
| 3. camera | 2MP, F2.4 |
| video | 4K UHD @30fps |
Front-facing camera
| Specification | Value |
|---|---|
| number of front cameras | 1 |
| 1. camera | 13MP |
Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| weight | 200 g |
| height | 16.4 cm |
| width | 7.75 cm |
| depth | 0.77 cm |
| Brand | Philips |
|---|








LG NANO82, 55", 4K UHD, LED LCD, NanoCell, black - TV
Samsung The Frame (2024) LS03D, 55'', 4K UHD, QLED, black - TV 
Reviews
There are no reviews yet.