JBL JR 460, blue – On-ear Wireless Headphones Item – JBLJR460NCBLU
6 products sold in last 1 hour
Selling fast! Over 20 people have in their cart
30 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Headphones features
| Specification | Value |
|---|---|
| frequency response | 20 – 20000 Hz |
| impedance | 32 Ohm |
| sensitivity | 92 dB |
| Wireless headphones | Yes |
| Headset | Yes |
| acoustics | Closed back headphones |
| Noise canceling headphones | Yes |
| ear cushions material | imitation leather |
Connection
| Specification | Value |
|---|---|
| connector type | 3,5 mm, Bluetooth, USB-C |
| compatibility | Smart phone, Tablet, PC |
| cord length | 1 m |
Battery
| Specification | Value |
|---|---|
| battery life up to | 20 h |
General parameters
| Specification | Value |
|---|---|
| manufacturer | JBL |
| type | Headphones for children |
| colour | blue |
Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| weight | 200 g |
| Brand | Philips |
|---|








LG QNED86, 86'', 4K UHD, QNED, black - TV
Samsung Q80D, 75'', 4K UHD, QLED, gray - TV
LG LQ6380, 32", FHD, LED LCD, feet stand, white - TV Item - 32LQ63806LC.AEU
Philips PFS6900, 32'', LED, Full HD, black - TV
LG OLED evo AI G5, 65'', 4K UHD, OLED, black - TV
LG NANO82, 43", 4K UHD, LED LCD, NanoCell, black - TV
Samsung Q7F, 65'', 4K UHD, QLED, black - TV 
Reviews
There are no reviews yet.