Kid’s headphones JBL JR310 Item – JBLJR310RED
6 products sold in last 17 hours
Selling fast! Over 20 people have in their cart
30 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Headphones features
| Specification | Value |
|---|---|
| frequency response | 20 – 20000 Hz |
| impedance | 32 Ohm |
| sensitivity | 80 dB |
| Wireless headphones | No |
| Headset | Yes |
| acoustics | Closed back headphones |
| Noise canceling headphones | No |
Microphone
| Specification | Value |
|---|---|
| sensitivity | -40 ± 3dVB @1kHz/Pa |
Connection
| Specification | Value |
|---|---|
| connector type | 3,5 mm |
| compatibility | Smart phone, Tablet, PC, Mac |
General parameters
| Specification | Value |
|---|---|
| manufacturer | JBL |
| type | Over-ear Circumaural headphones |
| colour | red, blue |
Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| weight | 105 g |
| Brand | Philips |
|---|








Samsung T5300, 32'', Full HD, LED LCD, feet stand, black - TV Item - UE32T5372CDXXH 
Reviews
There are no reviews yet.