Sony Bravia 3 S39, 43”, 4K UHD, LED LCD, black – TV
10 products sold in last 12 hours
Selling fast! Over 13 people have in their cart
20 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Screen
| Specification | Value |
|---|---|
| screen size | 43″ / 109 cm Optimal distance when watching HD signal: 2,8-3,3 m. Optimal distance when watching Full HD or 3D signal: 1,4-1,6 m. |
| display screen type Screen backlight technologies | LED LCD A LED-backlit LCD is a liquid-crystal display that uses LEDs for backlighting. |
| panel resolution Resolution is a term that indicates how closely the pixels are placed on the screen. | 3840Ñ…2160 4K UHD |
| refresh rate | 50 Hz |
| screen backlight | DIRECT LED |
| HDR energy rating | G |
Functions
| Specification | Value |
|---|---|
| Smart TV | Yes |
| Netflix | Yes |
| Disney+ | Yes |
| screen mirroring Technology that allows your portable device screen to be wirelessly displayed on another device screen. | Yes |
| streaming format | Chromecast |
| Apple AirPlay 2 | Yes |
Picture enhancement
| Specification | Value |
|---|---|
| HDR High dynamic range (HDR) is the technology, which improves the color and brightness of the signal to improve the picture on the screen. | Yes |
| picture enhancement systems | HDR10, HLG, Dolby Vision |
Sound
| Specification | Value |
|---|---|
| Sound power (RMS) | 20 W |
| sound technology | Dolby Atmos |
| channels | 2.0 |
Connection
| Specification | Value |
|---|---|
| Bluetooth | Bluetooth 5.3 |
Interfaces
| Specification | Value |
|---|---|
| HDMI | 4x |
| optical out | Yes |
| LAN (network, RJ45) | Yes |
| USB-A 2.0 Data transfer speeds up to 480 Mb/s | 2 pcs |
| WiFi | Yes |
Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| weight Product weight without packaging. | 9.9 kg |
| weight without stand | 9.7 kg |
| width | 96.4 cm |
| height | 62.9 cm |
| depth | 26.6 cm |
| height without stand | 56.3 cm |
| depth without stand | 6.9 cm |
| VESA size | 200 x 200 |
Power
| Specification | Value |
|---|---|
| energy consumption | 46 kWh/1000h |
| HDR energy consumption | 57 kWh/1000h |
General parameters
| Specification | Value |
|---|---|
| energy rating The energy label of a television indicates how sustainable a TV is on a scale from A to G – the closer the label is to A, the more energy-efficient a TV is. | E |
| number of the regulation | 2019/2013 |
| model identificator | K-43S3 |
| manufacturer | Sony |
Software
| Specification | Value |
|---|---|
| operating system | Android TV Android TV is a smart TV operating system that provides easy access to various entertainment options such as Netflix, Disney+, Apple TV, Amazon Prime, YouTube, and many other applications. |
| Brand | Philips |
|---|








Samsung Q7F, 65'', 4K UHD, QLED, black - TV
LG QNED86, 55'', 4K UHD, QNED, black - TV
Sony Bravia 3 S39, 43'', 4K UHD, LED LCD, black - TV
LG LQ6380, 32", FHD, LED LCD, feet stand, white - TV Item - 32LQ63806LC.AEU
Reviews
There are no reviews yet.