TP-Link Tapo C210, 3 MP, WiFi, night vision, white – Security Camera Item – TAPOC210
4 products sold in last 12 hours
Selling fast! Over 7 people have in their cart
22 people are viewing this right now
- Estimated Delivery : Up to 4 business days
- Free Shipping & Returns : On all orders over $200
Camera
| Specification | Value |
|---|---|
| camera type | Indoor/outdoor camera |
| effective pixels | 3 Mpx |
| built-in speaker | Yes |
| int. microphone | Yes |
| night vision | Yes |
DSLR lenses
| Specification | Value |
|---|---|
| viewing angle | 360 ° |
Functions
| Specification | Value |
|---|---|
| voice control support | Google Assistant, Amazon Alexa |
| live view | Yes |
| two-way talk | Yes |
| motion detection | Yes |
| configuration using app You can control or configure the device through a smartphone app, which is available on the App Store or Google Play. Apps from different manufacturers may be available only for iOS or Android, and the functionality and/or availability of the app may vary by market. Also, make sure before purchasing that your smartphone’s software supports the smart app. | Yes |
| siren | Yes |
Interfaces
| Specification | Value |
|---|---|
| WiFi standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
Memory card reader
| Specification | Value |
|---|---|
| max. memory card capacity | 256 GB |
| supported memory cards | micro-SD |
Power supply
| Specification | Value |
|---|---|
| power supply | mains |
General parameters
| Specification | Value |
|---|---|
| manufacturer | TP-Link |
| colour | white |
Dimensions
| Specification | Value |
|---|---|
| height | 11.77 cm |
| width | 8.66 cm |
| depth | 8.55 cm |
Climate
| Specification | Value |
|---|---|
| operating temperature | 0 – 40 °C |
| Brand | Philips |
|---|








Sony Bravia 3 S39, 43'', 4K UHD, LED LCD, black - TV
Sony X90L, 65'', 4K UHD, LED LCD, dark silver - TV Item - XR65X90LAEP
TCL C7K,85'', 4K UHD, Mini LED, black - TV
Philips OLED909, 55'', 4K UHD, OLED, black - TV
TCL P79K, 55'', 4K UHD, QLED, black - TV
Samsung QN90D, 65'', 4K UHD, Neo QLED, Mini LED, black - TV Item - QE65QN90DATXXH 
Reviews
There are no reviews yet.